معاون دامپزشكی كشور:

پای آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به البرز باز شد

پای آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به البرز باز شد

به گزارش آبیاری معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: 2واحد پرورش طیور بومی در استان های آذربایجان غربی و البرز نیز گرفتار آنفلوانزای فوق حاد پرندگان گرفتار شدند.


به گزارش سازمان دامپزشکی کشور، دکتر سید بهمن نقیبی اضافه کرد: بنابر آخرین آمار ۳۴ کانون در ۹ استان کشور همچون مازندران، مرکزی، اردبیل، تهران، خراسان جنوبی، کرمانشاه، آذربایجان غربی، البرز و اردبیل گرفتار آنفلوانزا شدند.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی اظهار داشت: تا حالا ۹۶۰ هزار قطعه طیور درگیر آنفلوانزا حاد پرندگان شده و تمام آنها معدوم شدند.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی با اعلان اینکه امکان پیش بینی خاصی درباب آنفلوانزای حاد پرندگان وجود ندارد، اظهار داشت: میزان تلفات طیور بومی استان های البرز و آذربایجان غربی بلافاصله اعلام شدند و همین طور تشخیص و معدوم سازی هم صورت گرفت.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه روند شیوع بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان طی ۲ دهه اخیر در دنیا بی سابقه بوده است، بیان داشت: طی یک تا ۲ ماه اخیر، بیماری شروع شده و حدودا تمامی کشورهای اروپایی، شرق آسیا و کشورهای همسایه ما درگیر این بیماری شدند که در سایه شیوع این بیماری لطمه جدی به صنعت طیور وارد شده است.
نقیبی در آخر با اعلان اینکه مدیران واحدهای صنعتی از پنهان کاری اجتناب کنند، اشاره کرد: در واحدهای صنعتی، مدیران واحدها و مسئولان فنی بهداشتی افت مصرف دان، آب یا تولید و یا تلفات غیرعادی را در اسرع وقت به دامپزشکی اطلاع رسانی کنند و از پنهان کاری بپرهیزند چونکه سیر بیماری به شکلی است که امکان پنهان کاری برای مدت طولانی وجود ندارد.
در استان البرز ۱۱۴ واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت هفت میلیون و ۲۴۹ هزار قطعه وجود دارد که از این تعداد ۷۰ واحد با ظرفیت سه میلیون و ۷۸۰ هزار قطعه فعال و ۲۰ واحد دیگر هم در حال دریافت مجوز شروع فعالیت هستند.
همچنین ۱۱ واحد پرورش پولت (جوجه مرغ تخمگذار) با ظرفیت یک میلیون و ۱۱۲ هزار قطعه نیز در استان فعال می باشد.منبع:

1399/11/10
16:44:21
0.0 / 5
1001
تگها: آب , بهداشت
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد