استاندار:

۲۵۰ هزار هكتار زمین فوق حاد در خوزستان تثبیت شده است

۲۵۰ هزار هكتار زمین فوق حاد در خوزستان تثبیت شده است

استاندار خوزستان اظهار داشت: 250 هزار هکتار از 350 هزار هکتار زمین های فوق حاد استان تثبیت شده اند.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا غلامرضا شریعتی پنجشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از طرح های نهالکاری و مدیریت رواناب که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، در جمع خبرنگاران بیان کرد: امروز خوزستان میزبان برگزاری این آیین در کل کشور بوده است.
وی اضافه کرد: امروز در استان خوزستان ۲۰ هزار هکتار زمین تثبیت شده به بهره برداری رسید که ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار کشت نهال بوه و ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار مدیریت رواناب انجام شده است.
استاندار خوزستان با اعلان اینکه ۲۵۰ هزار هکتار از ۳۵۰ هزار هکتار مناطق فوق حاد استان خوزستان در سالهای اخیر تثبیت شدند، اظهارداشت: این عملیات ها با مدیریت رواناب ها، بوته کاری، نهال کاری، فرطوط سازی و تکنولوژی های مختلف استفاده شده است.
وی اضافه کرد: امید است تا چند سال آینده تمام ۳۵۰ هزار هکتار زمین های فوق حاد تثبیت شوند و به سمت مناطق حاد حرکت نماییم تا بتوانیم در بحث مبارزه با بیابان و بابان زایی به خوبی عمل نماییم و امکان زیست بهتر را در استان برای مردم فراهم نماییم.
استاندار خوزستان با اشاره به انجام طرح کاداس در استان خوزستان اظهار داشت: طرح کاداس در ۱.۵ میلیون هکتار از زمین های استان خوزستان اجرا شده است و این طرح برای مبارزه با فساد و زمین خواری انجام می شود که امیدواریم تا اختتام دولت تمام زمین های استان صورت گیرد.
طرح های بهره برداری شده امروز در استان های کشور شامل سه هزار و ۴۱۴ پروژه آبخیزداری، آبخوان داری، بیابان زدایی و جنگل ها در قالب ۹ طرح منابع طبیعی با سرمایه گذاری ۳۶ هزار ۱۹۰ میلیارد ریال است که در نتیجه اجرای آن برای ۶۵ هزار و ۶۱۶ نفر شغل به وجود آمد.


1399/11/10
23:56:23
0.0 / 5
1048
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد