ركوردشكنی گرمای زمستانه در تهران

ركوردشكنی گرمای زمستانه در تهران

به گزارش آبیاری رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رکوردشکنی گرمای زمستانه در تهران اظهار داشت: در کل کشور طی بهمن ماه خصوصاً نیمه دوم آن با افزایش شایان توجه دما مواجه بوده ایم.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به افزایش دمای هوا در کشور طی زمستان امسال نسبت به میانگین طولانی مدت اظهار نمود: این افزایش دما طی بهمن ماه خصوصاً نیمه دوم آن محسوس تر بوده است بطوریکه طی نیمه دوم بهمن ماه، میانگین دمای هوا در کشور نسبت به طولانی مدت خود حدود ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد افزایش یافته است. میانگین دمای هوا در استان اردبیل ۶.۴ درجه سانتیگراد و در استان های زنجان و گیلان ۶.۳ درجه سانتیگراد نسبت به طولانی مدت بیشتر شده است.

وظیفه افزود: در سایر استان های کشور نیز با افزایش دمای یک تا ۶ درجه سانتیگرادی مواجه بوده ایم. کمترین تغییرات دمایی در استان سیستان و بلوچستان بوده است که طی نیمه دوم بهمن ماه حدود ۰.۸ درجه سانتیگراد افزایش دما داشته است.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه رکورد گرمای هوا طی بهمن ماه در تهران نیز زده شد، اظهارکرد: طی روز ۲۳ بهمن ماه کمینه دمای هوای تهران در ایستگاه مهرآباد به ۹ درجه سانتیگراد رسید که چنین دمایی نسبت به میانگین طولانی مدت تهران بی سابقه است.

وی با اعلان اینکه از اول بهمن ماه تا حالا دمای میانگین کشور ۲.۴ بیشتر از نرمال گزارش شده است، اظهار داشت: همین طور از شروع زمستان تا حالا دمای میانگین کشور نسبت به طولانی مدت یک درجه افزایش داشته است که در این بین شرایط در استان های لرستان، کردستان، همدان و ایلام بدتر بوده و میانگین دمای هوا در این استانها حدود ۲.۵ درجه سانتیگراد بیشتر از میانگین طولانی مدت شده بود.

به گفته رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی بطور کلی از شروع فصل آبی تا حالا (از مهرماه تا اواخر بهمن ماه) دمای هوا در کشور ۰.۳ درجه سانتیگراد افزایشی بوده است.

وظیفه در آخر با اشاره به اینکه بارش ها در کشور طی امسال کمتر از نرمال بوده است، اظهارکرد: زمانی که ورود سامانه های بارشی به کشور کاسته می شود، آسمان صاف خواهد بود و در چنین شرایطی دمای هوا فراتر از نرمال خواهد رفت.

منبع:

1399/11/25
23:23:32
0.0 / 5
1090
تگها: آب , هوا
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد