تلفات پرندگان مهاجر هنوز به سواحل گلستان نرسیده است

تلفات پرندگان مهاجر هنوز به سواحل گلستان نرسیده است

به گزارش آبیاری گلستان رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل محیط زیست گلستان اظهار داشت: سال جاری تابحال تلفات پرندگان مهاجر در سواحل بندرگز و بندر ترکمن در شرق خلیج گرگان مشاهده نشده است.محمود شکیبا در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از حدود ۲ هفته گذشته تلفات پرندگان مهاجر آبزی در تالاب میانکاله و بخش غربی خلیج گرگان در محدوده استان مازندران شروع شده اما هنوز این تلفات در شهرستان های بندرگز و بندر ترکمن در محدوده استان گلستان گزارش نشده است و تنها چندین مورد تلفات را در مرز بین دو استان داشتیم.

وی ضمن اشاره به مرگ ومیر سال قبل پرندگان در خلیج گرگان، بیان نمود: سال قبل تلفات پرندگان مهاجر از بخش غربی خلیج در محدوده استان مازندران آغاز و پس از مدتی به سواحل گلستان رسیده بود. اینکه سال جاری این تلفات در سواحل گلستان تکرار می شود، قابل پیشبینی نیست و امیدواریم این اتفاق تلخ رخ ندهد.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گلستان خاطرنشان کرد: پایش سواحل بندرگز و بندر ترکمن به شکل روزانه و مستمر ادامه دارد.

شکیبا با اشاره به اینکه پرندگان مهاجر تا اواخر اسفندماه در خلیج گرگان حضور دارند، اظهار داشت: چنگر، انواع مرغابی ها، فلامینگو و...، عمده گونه هایی هستند که همزمان با سرد شدن هوا در نیمکره شمالی به این منطقه مهاجرت می کنند.

وی بیان نمود: سال جاری تابحال در تالاب ها و دیگر نقاط استان، تلفات غیرعادی حیات وحش گزارش نشده است.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست گلستان تاکید کرد: هم استانی ها در صورت مشاهده پرندگان بیمار یا تلفات غیرعادی پرندگان، مراتب را از راه شماره ۱۵۴۰ به سازمان حفاظت محیط زیست گزارش کنند.

بر اساس اعلام محیط زیست مازندران، از ۱۷ روز گذشته تابحال بالغ بر ۶۵۰۰ قطعه لاشه پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله جمع آوری شده است. گونه های تلف شده شامل چنگر معمولی، فلامینگو و مرغابی بودند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، علت مرگ پرندگان در تالاب میانکاله بعد از بررسی سازمان دامپزشکی، همانند سال قبل سم بوتولیسم اعلام گردید.

منبع:

1399/11/27
21:36:06
0.0 / 5
1226
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد