بهره برداری از پروژه ۱۰۰۰ هكتاری كمربند سبز تهران با حضور جهانگیری

بهره برداری از پروژه ۱۰۰۰ هكتاری كمربند سبز تهران با حضور جهانگیری

آبیاری: پروژه 1000 هکتار جنگل کاری در قالب طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران بامداد امروز (یکشنبه) با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری رسید.


به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، توسعه جنگل کاری های پیرامون شهر تهران در قالب طرح کمربند سبز به منظور پیشگیری از توسعه بی رویه ساخت وسازهای حومه شهر، ایجاد مناطر زیبا، تلطیف هوا و بهبود شرایط محیط زیست شهری از اهداف این پروژه است.
سازمان بوستان ها و فضای سبز تهران طی سال جاری اقدام به ایجاد هزار هکتار جنگل کاری در اراضی خجیر جنوبی، اراضی تلو، اراضی خاوری، رود دره ورداورد و کن و حاشیه بزرگراه خلیج فارس اقدام نموده است.
گونه های گیاهی غالب کاشته شده در پروژه های جنگل کاری از انواع بومی مقاوم و سازگار با شرایط آب و هوایی همچون زبان گنجشک، ارغوان، اقاقیا، زالزالک، داغداغان، بادام، کاج تهران، بادامک، بلوط سر و نقره ای و ارس انتخاب شده است.
جهت آبیاری نهال های کاشته شده از شبکه آبیاری تحت فشار و نصب مخازن ذخیره آب استفاده می شود که این روش استفاده بهینه از منابع آبی و همین طور کاهش هزینه آبیاری بوسیله حذف تانکر آبیاری را به دنبال داشته است.
این پروژه قسمتی از پروژه هزار هکتاری توسعه جنگل کاری های پیرامون شهر تهران در سال ۱۳۹۹ می باشد که به مناسبت هفته منابع طبیعی در روز درختکاری افتتاح می شود. مساحت این پروژه ۳۰۰ هکتار است که واقع در بزرگراه شهید بابایی اراضی واقع در غرب بوستان جنگلی تلو است.
با توسعه هزار هکتار جنگل کاری در دامنه جنوبی البرز و پیرامون شهر تهران که امسال به انجام رسید مساحت کمربند سبز به بیش از ۴۵ هزار هکتار بالغ گردید.
منبع:

1399/12/17
13:28:47
0.0 / 5
1233
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد