۳۰۰ اصله نهال برای یادبود نام آوران اهدای عضو در ملایر غرس شد

۳۰۰ اصله نهال برای یادبود نام آوران اهدای عضو در ملایر غرس شد

ایرنا- 300 اصله نهال برای یادبود نام آوران اهدای عضو روز یکشنبه همزمان با گرامیداشت هفته درختکاری طی آیینی در بوستان نفس شهر ملایر غرس شد.


به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، امام جمعه ملایر در این آیین ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و درختکاری، گفت: همه باید برای توسعه فرهنگ درختکاری و حفظ منابع آب، خاک و محیط زیست بیش از پیش تلاش نماییم.
حجت الاسلام محمدباقر برقراری، بر لزوم کاشت نهال مثمر، کارآمد و چندمنظوره همچون درخت زیتون اصرار کرد و اضافه کرد: زیتونی درختی همیشه سبز و پایدار و ساختار آن برای فضای سبز و زیبایی شهر مناسب می باشد.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ درختکاری باید در وجود همه ما نهادینه شود افزود: باید از قطع درختان به صورت غیرقانونی جلوگیری شود، چونکه وجود درخت فوایدی زیادی در جلوگیری بروز سیل و همین طور پاکیزگی محیط زیست و زیبایی محیط دارد.
امام جمعه ملایر ضمن قدردانی از کوشش های خیرخواهانه مجمع خیران سلامت، اضافه کرد: نیاز است کاشت نهال برای تمامی اهداکنندگان عضو صورت گیرد تا نام و یاد آنها برای همیشه زنده نگه داشته شود.
معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر نیز در این آیین اظهار داشت: بوستان نفس به یاد کسانی که اعضای آنها اهدا شده، در جاده سلامت ایجاد و ۳۰۰ اصله نهال توسط اعضای مجمع خیران سلامت و خانواده های اهداکننده عضو در هن غرس شد.
قدرت الله ولدی اضافه کرد: تا آخر سال پنج هزار اصله نهال در مناطق مختلف شهرستان ملایر کاشته خواهد شد و با این اقدام فرهنگ درختکاری در میان مردم ترویج و نهادینه می شود.
وی افزود: سرانه فضای سبز در ملایر بیش از ۱۹.۵ مترمربع است که نشان دهنده فرهنگ بالای مردم این شهرستان در زمینه حفظ و احیای محیط زیست و منابع طبیعی است.
به گزارش آبیاری به نقل از ایرنا، ۱۵ تا ۲۲ اسفند هفته گرامیداشت منابع طبیعی نامگذاری شده که برای گرامیداشت این هفته و ترویج فرهنگ درختکاری و حفظ منابع طبیعی، یک میلیون اصله نهال در مناطق مختلف استان همدان غرس می شود.


1399/12/18
10:45:14
0.0 / 5
1229
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد