اخطار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۳ استان

اخطار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق در ۱۳ استان

به گزارش آبیاری سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی اخطار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و احتمال وقوع تگرگ پس از ظهر امروز(۲ اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، غرب اصفهان و چهارمحال و بختیاری، جمعه (۳ اردیبهشت ماه) برای استان های گلستان، ارتفاعات در استان های البرز، تهران و سمنان، شمال فارس، جنوب اصفهان، ارتفاعات کرمان و شنبه (۴ اردیبهشت ماه) برای استان های قزوین، البرز، ارتفاعات در تهران و سمنان، اصفهان، شرق فارس، غرب یزد و نیمه غربی کرمان پیشبینی می شود.

در این شرایط وزش باد شدید موقت همراه با خیزش گرد و خاک، احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها، صاعقه و برق گرفتگی و احتمال وقوع تگرگ وجود دارد ازاین رو نسبت به احتیاط در تردد و اسکان در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیتهای کوهنوردی و چرای دام ها در مراتع مرتفع و مسیل ها بخصوص در ساعات بعدازظهر و اوایل شب سفارش می شود.
به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.1400/02/03
20:30:53
5.0 / 5
1133
تگها: آب , سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد