مدیركل دفتر فناوری اطلاعات سازمان جنگل ها خبر داد

راه اندازی سامانه حدنگاری

راه اندازی سامانه حدنگاری

آبیاری: مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به راه اندازی سامانه حدنگاری از پایش آنلاین آفات و حریق در جنگلها و مراتع آگاهی داد.میثم حسینی لر در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به راه اندازی سامانه حدنگاری در سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در قالب طرح تحول دیجیتال اظهار نمود: قبل از این حدنگاری یا کاداستر اراضی در کشور بصورت دستی انجام می شد اما ما نیاز داشتیم که این اطلاعات و مستندات را برای مشخص کردن محدوده اراضی ملی و مستثنیات در سامانه ای بارگذاری نماییم.

وی افزود: درج اطلاعات در سامانه حدنگاری علاوه بر مستند کردن مدارک سبب خواهد شد که پاسخ به استعلامات سریع تر و شفاف تر داده شود همین طور این سامانه متشکل از لایه های مختلفی ازجمله پایش آفات در عرصه های منابع طبیعی، پایش حریق و نقاط بحرانی، بانک اطلاعات معدن و مجوزهای صادر شده دراین زمینه است. بدین جهت می توان از این سامانه برای کنترل حریق در جنگلها و مراتع کشور، مشخص کردن نقاط بحرانی و مقابله با آفات و امراض بهره برد.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اعلان اینکه طی سال قبل در ۵۷ میلیون هکتار از اراضی کشور طرح کاداستر اجرائی شد، اشاره کرد: درحال حاضر سامانه حدنگاری در چهار استان کشور بصورت آزمایشی اجرائی شده است و از حدود سه ماه آتی در کل کشور قابل اجرا خواهد بود.

حسینی لر در آخر با اشاره به اینکه در قالب طرح تحول دیجیتال سامانه استعلامات نیز در سازمان جنگلها به راه افتاده است، اظهار داشت: قبل از این تمامی استعلامات از ما برای دریافت زمین یا استخراج از معادن بصورت دستی و با نامه نگاری های کاغذی صورت می گرفت که مشکلات خاص خودرا داشت. درحال حاضر با راه اندازی سامانه پاسخ دهی به استعلامات اراضی، شفافیت های لازم در این زمینه به دست آمده است.

منبع:

1400/02/06
14:05:19
5.0 / 5
1422
تگها: آب , جنگل , فناوری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد