اخطار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران در ۸ استان كشور

اخطار هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران در ۸ استان كشور

به گزارش آبیاری سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار موقت باران همراه با رعد و برق و وزش باد در هشت استان كشور اخطار داد.به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی یا صدور اخطار زرد رنگ آورده است: «رشد ابرهای همرفتی بخصوص در ساعات بعدازظهر باعث وقوع رگبار موقت باران همراه با رعد و برق و وزش باد گاهی نسبتاً شدید طی امروز (۱۶ تیرماه) در ارتفاعات و دامنه ها در استان های کرمان، شرق و شمال هرمزگان، مازندران، قزوین، البرز، تهران و سمنان، سه شنبه (۱۷ تیرماه) در ارتفاعات و دامنه ها در استان های کرمان، شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، غرب مازندران و ارتفاعات استان های تهران، البرز و سمنان و چهارشنبه (۱۸ تیرماه) در ارتفاعات و دامنه ها در شمال، غرب و شرق هرمزگان، نیمه غربی کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و غرب مازندران می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل ها و رودخانه ها و برخورد صاعقه وجود دارد ازاین رو سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب در تردد و اسکان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در صعود سفارش می کند.

به گزارش آبیاری به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی اخطار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1399/04/16
17:40:40
5.0 / 5
1992
تگها: آب , سفر , هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد