78 میلیارد تومان پروژه بخش كشاورزی در كرمانشاه آماده افتتاح است

78 میلیارد تومان پروژه بخش كشاورزی در كرمانشاه آماده افتتاح است

آبیاری: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اعلام نمود در هفته جهاد کشاورزی 90 پروژه بخش کشاورزی استان با اعتبار حدود 78 میلیارد تومان و اشتغالزایی 706 نفر افتتاح می شود.


«نوربخش حاتمی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: این پروژه ها شامل ۵۳ پروژه در بخش آب و خاک با اعتبار هشت میلیارد تومان و اشتغال ۱۴۶نفر، ۱۴پروژه باغبانی با اعتبار بیش از ۲۶ میلیارد تومان و اشتغال ۴۴۷نفر، ۱۶ پروژه تولیدات دامی با اعتبار بیش از ۱۴میلیارد تومان و اشتغال ۵۷نفر و ۶ پروژه صنایع تبدیلی با اعتبار ۲۹میلیارد تومان و ۶۶ نفر اشتغال است.
وی با اعلان اینکه در این هفته یک پروژه نیز کلنگ زنی خواهد شد، اظهار داشت: برای شروع عملیات اجرائی یک پروژه در بخش آب و خاک ۵۰۰میلیون تومان سرمایه گذاری انجام شده و برای ۲۰نفر اشتغال به همراه خواهد داشت.
تولید سالانه بیش از چهار میلیون تن محصولات کشاورزی در استان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه سخنانش کشاورزی را محور توسعه پایدار کرمانشاه و یکی از بخش های مهم این استان مرزی و چهارفصل دانست و اظهار داشت: این استان علاوه بر تامین نیازهای غذایی داخل استان، بخش زیادی از نیازهای کشور را نیز تامین و تضمین می نماید.
حاتمی اضافه کرد: همین طور بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان کرمانشاه وجود دارد که سالانه چهار میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۱۴ تن انواع محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات و آبزیان در استان تولید می شود.
او اظهار داشت: داشتن ۱۱ اقلیم آب و هوایی، بارش های ۲ برابری نسبت به میانگین کشوری، چهار فصل بودن و تولید بیش از ۹۸ درصد محصولات زراعی و باغی در استان همچون ظرفیت ها و پتانسیل های بخش کشاورزی استان کرمانشاه است که از این ظرفیت برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال، افزایش درآمد کشاورزان و رونق اقتصادی استان استفاده می شود.
وی گفت: از مجموع جمعیت استان حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.
کرمانشاه استانی پهناور در غرب ایران با ۲۵ هزار کیلومتر مربع مساحت، یکی از استانهای مهم از حیث کشاورزی و منابع طبیعی شمرده می شود به طوریکه ۷۰ درصد مساحت استان را عرصه های منابع طبیعی با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.منبع:

1400/03/23
22:31:59
5.0 / 5
669
تگها: آب , اقلیم , باغ , جنگل
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد