یك مسئول:

گرد و غبار تا دوشنبه در اراك ادامه خواهد داشت

گرد و غبار تا دوشنبه در اراك ادامه خواهد داشت

مرکزی رئیس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: اراک برای چهارمین روز متوالی هوای ناسالم را تجربه می کند و این روند تا فردا ادامه دارد.


علیرضا محرابیان ۳۰ خردادماه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ناسالم بودن هوای کلانشهر اراک برای چهارمین روز متوالی اظهار نمود: بر طبق اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ بامداد امروز ناسالم برای گروه های حساس و برابر با عدد ۱۴۶ بوده است.
وی با اشاره به شاخص لحظه ای کیفیت هوا در ساعت ۸ بامداد که عدد ۱۶۱ و هوای ناسالم برای تمامی گروه های سنی را نشان می داد، اظهار داشت: در ساعت ۱۱ شاخص کیفیت بر روی عدد ۱۳۹ قرار دارد که گویای ناسالم بودن هوا برای گروه های حساس است.
محرابیان آلاینده مسئول ناسالم بودن هوای کلانشهر اراک را ذرات معلق ۲.۵ میکرون با منشاء گرد و غبار منطقه ای دانست و اظهار داشت: اراک طی ۴ روز اخیر هوایی ناسالم را تجربه کرده است و از شروع سال تا حالا ۲۸ روز ناسالم در تقویم زیست محیطی این شهر به ثبت رسیده است.
رئیس مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: هم اکنون ۱۶ استان کشور همچون استان مرکزی و شهرستان اراک درگیر خیزش گرد و غبار هستند و این روند تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.1400/03/30
17:43:02
5.0 / 5
1007
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد