بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور

بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در بعضی استانهای کشور اطلاع داد.صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: جمعه (۲۲ بهمن ماه) در استانهای واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب، استانهای ساحلی خزر، استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی، نواحی مرکزی کشور و از اواخر وقت در شمال شرق کشور بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق جنوبی رعد و برق پیشبینی می شود.

وی اضافه کرد: شنبه (۲۳ بهمن ماه) بارش در شمال غرب کشور قطع خواهد شد ولی در سایر مناطق ذکر شده همینطور در بعضی نقاط استانهای فارس، بوشهر، کرمان، یزد و خراسان جنوبی بارش خواهیم داشت.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به اینکه یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) در استانهای ساحلی خزر و برخی مناطق استانهای کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، یزد و خراسان جنوبی بارش پیشبینی می شود، اظهار داشت: دوشنبه (۲۵ بهمن ماه) در شمال خراسان رضوی، اردبیل، گیلان و سه شنبه در اردبیل، گیلان و مازندران بارش پراکنده رخ خواهد داد.

ضیائیان افزود: روز شنبه (۲۳ بهمن ماه) در نوار شمالی و یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) در نوار شرقی کشور کاهش دما پیشبینی می شود. روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۴ و ۲۵ بهمن ماه) در نیمه شرقی و جنوب کشور وزش باد شدید و در بعضی نقاط خیزش گرد و خاک پیشبینی می شود.

وی با اشاره به اینکه جمعه (۲۲ بهمن ماه) شمال خلیج فارس، شنبه (۲۳ بهمن ماه) خلیج فارس و تنگه هرمز و یکشنبه و دوشنبه (۲۴ و ۲۵ بهمن ماه) دریای عمان مواج هستند، اظهار داشت: دریای خزر هم جمعه و یکشنبه (۲۲ و ۲۴ بهمن ماه) مواج است.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۲۳ بهمن ماه) نیمه ابری تا ابری گاهی وزش باد و بارش باران با احتمال رگبار و رعد و برق اوایل شب کاهش ابر با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۱ درجه و برای روز یکشنبه (۲۴ بهمن ماه) قسمتی ابری، گاهی وزش باد در اواخر وقت نیمه ابری با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیائیان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۲ و ۲۳ بهمن ماه) بندرعباس با دمای ۲۴ و ۲۳ درجه سانتیگراد گرم ترین و اردبیل با دمای ۶- و ۷- سانتی گراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1400/11/22
21:11:31
5.0 / 5
694
تگها: هوا
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آبیاری
persianwet.ir - مالکیت معنوی سایت آبیاری متعلق به مالکین آن می باشد